Vekilliği düşürüldükten sonra tutuklanan Berberoğlu tahliye edildi

Milletvekilliği düşürüldükten sonra dün tutuklanarak Maltepe Cezaevi'ne gönderilen Enis Berberoğlu tahliye edildi.05-06-2020 22:15

Dün milletvekilliği düşürüldükten sonra tutuklanarak Maltepe Cezaevi'ne gönderilen CHP Milletvekili Enis Berberoğlu tahliye edildi.

Gazeteci Barış Yarkadaş, dün milletvekilliği düşürüldükten sonra tutuklanarak Maltepe Cezaevi'ne gönderilen CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ev iznine gönderildiğini ifade etti.

Açık cezaevlerinin 31 Temmuz’a kadar kapalı olmasından dolayı Berberoğlu’nun da o tarihe kadar ev izninde olacağı belirtildi.

DHA'nın haberine göre Berberoğlu'nun avukatı Yiğit Acar, Cuma günü İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak, koronavirüs tedbirleri kapsamında 14 Nisan tarihinde kabul edilen Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında müvekkilinin cezasının 31 Temmuz tarihine kadar olan kısmının dışarıda geçirmesini talep etti.