Van kayyumunun genel sekreteri 653 işçiyi işten atarken 'büyük zevk' almış

Van Büyükşehir Belediyesi'ne atanan kayyumunun Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, belediyede yaptıkları işten çıkarmaları anlatırken çok büyük keyif aldığını söyledi.31-08-2019 18:15

Van Büyükşehir Belediyesi'ne atanan kayyumunun Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, belediyede yaptıkları işten çıkarmaları anlatırken çok büyük keyif aldığını, büyük bir zevkle işten çıkarmaları gerçekleştirdiğini söyledi. 

Milli Gazete'nin haberine göre, halen Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, işçileri, çalışanları işten çıkarırken büyük keyif aldığını ifade ettiği sözlerinin bulunduğu video sosyal medyada tepki topladı.

Yalçın, seçimler öncesi katıldığı bir programda, "653 kişiydi galiba benim imzamla işten çıkardığımız. Bir o kadar da kanun hükmünde kararname ile işlerine son verilenler oldu. Ama şunu söyleyeyim ben işten uzaklaştırmaları yaparken çok büyük keyif aldım, zevk aldım." ifadelerini kullandı.

HDP Kocaeli Millletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, "Kayyum döneminde Kayseri’den getirilerek Van Büyükşehir Belediyesi’ne Genel Sekreter yapılan Mustafa Yalçın KHK ile ihraç etmenin ne kadar hukuki olduğunu zevkle anlatıyor!" tepkisi gösterdi.