Valilik'ten akılalmaz 'felaket' önlemi: 'Kurban kesmek'

Giresun Valiliği, çoğunluğu ihmaller sonucu meydana gelen felaketlere karşı "önlem" olarak kurban kestirdi.10-02-2020 09:59

Türkiye'de çoğunluğu ihmaller sonucu meydana gelen felaketlere karşı Giresun Valiliği, çözümü "kurban kesmekte" buldu. Valilik, "felaketlere engel olsun" diye tören eşliğinde kurban kestirdi. Törene, valinin yanı sıra başsavcı, alay komutanı gibi üst düzey il protokolü katıldı.

Van'da çığ düşmesiyle en az 41 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından Erzurum’da, doğal felaketlere karşı doğaya binlerce ekmek bırakılmıştı. Giresun Valiliği de, benzer bir "önlem" alarak kurban kestirdiği etkinliği “Doğal Afet ile Kazalar Sebebiyle Valiliğimizce Kurban Kestirildi” başlığıyla paylaştı.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi ilimizde de Valiliğimiz tarafından, son günlerde ülke genelinde meydana gelen deprem, çığ düşmesi ve uçak kazası gibi olumsuzluklara karşı kurban kestirildi. Felaketlerin tekrar yaşanmaması, güvenlik güçlerimizin ve halkımızın her türlü kaza ve beladan korunması için kurban kesildi.”

Programa, Vali Harun Sarıfakıoğulları, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Giresun Üniversitesi Rektörü Pof. Dr. Yılmaz Can, İl Jandarma Komutanı J. Albay Muhammet Sevinç, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin katıldı.