Valilikten ‘Ahmet Edip Uğur'un eşi gözaltına alındı’ iddialarına yanıt

İstifaya zorlanan Balıkesir Belediye Başkanının eşinin gözaltına alındığı iddiaları valilik tarafından yalanlandı.01-11-2017 15:07
İleri Haber

İstifaya zorlanan eski Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Uğur’un eşinin gözaltına alındığına ilişkin CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutca'nın iddialarına Balıkesir Valiliği tarafından yanıt verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, “CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutca'nın iddia ettiği Balıkesir Büyükşehir eski Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un eşinin 1 gün süre ile gözaltına alındığına dair haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır” dendi.

Açıklama şöyle:

“Bugün bazı haber sitelerinde yayınlanan CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutca'nın iddia ettiği Balıkesir Büyükşehir eski Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un eşinin 1 gün süre ile gözaltına alındığına dair haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Bu tür asılsız iddialar Ahmet Edip Uğur ve ailesini de rencide etmektedir. 7/24 üstün hizmet anlayışıyla görev yapan güvenlik güçlerimizi de zan altında bırakmak en büyük haksızlıktır.

Sayın Milletvekilimizin hayal ve dedikodu kaynaklı mesnetsiz ifadeleri sorumluluk anlayışı ile bağdaşmamaktadır.

Güvenlik güçlerimiz moral bozucu bu ve buna benzer açıklamalara karşın her zaman sorumluluk bilincini koruyarak görev yapmaya devam edecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”