Vali ve emniyet müdürüne tedbir yok: Düğüne katılıp halay çektiler

Koronavirüs salgınına yönelik tedbirlere uyulmasına dair her gün çağrı yapılırken Batman Valisi ve Batman Emniyet Müdürü katıldığı bir düğünde maskesiz fotoğraf çektirip halay çekti.24-08-2020 17:39

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) vaka sayıları son dönemde yeniden yükselişe geçerken uzmanlar tarafından ise tedbirlere uyulması her fırsatta dile getiriliyor. Buna rağmen Batman'da il valisi ve emniyet müdürü, İçişleri Bakanlığı'nın 81 il valiliğine gönderdiği "Düğün Törenlerinde Uygulanacak Tedbirler" konulu genelgeyi hiçe sayarak katıldıkları düğünde gelin ve damatla maskesiz fotoğraf çektirdi, kol kola halaya durdu.

Düğünde çekilen görüntülerde Batman Valisi Hulusi Şahin'in maskesiz bir şekilde fotoğraf çektirdiği görülürken, Batman Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç ise düğüne katılanlarla kol kola halaya durdu.

VALİYİ ELEŞTİREN GAZETEYE AMBARGO VE SANSÜR!

Geçen haftalarda pek çok kez kalabalık ortamlarda verdiği maskesiz pozlarla tepki çeken Vali Şahin'in kendisini ziyaret eden 9 kişilik iş insanı heyetiyle çektirdiği maskesiz fotoğrafı haberleştiren gazeteye ise sansür ve ambargo uygulandı.

Batman Sonsöz isimli yerel gazetenin imtiyaz sahibi Ercan Atay, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Bunu görünce haber değeri olduğu için biz de haber yaptık. Yasaya uyulmadığı için ceza kesilmesi gerektiğini yazdık. Akmayan suları, ilaçlama yapılmamasını yazdık. Keyfi uygulama yapıldı bize. Valilik ve valinin kayyum olarak yönettiği belediye gazetemize ambargo uyguluyor. Reklam ve abonelik işlemlerini iptal ettiler. Bu gazetemiz için önemli değil. Ancak belediye ve kurumlara girişini de yasakladı. İnternet erişimimiz engellendi. Sansür uygulandı."