Vahşilik: Nadir bulunan hayvanı AVM’de cam hapishaneye kapattılar!

Nadir bulunan bir hayvan, Ankara’nın en ünlü alışveriş merkezlerinden birinde sergileniyor.20-11-2017 11:10

Ankara’nın en ünlü alışveriş merkezlerinden Nata Vega’da tepki çeken bir olay yaşanıyor.

Söz konusu alışveriş merkezinin alt katında bulunan akvaryum ve yeni açılan vahşi yaşam alanında ender bulunan bir Serval kedisi cam vitrinde sergileniyor.

Söz konusu acımasızlığa tepki gösterilirken, işkencenin sonlandırılması isteğiyle, asıl yaşam alanı Afrika olan kedi için “Hayvanlar cam hapishanelerde sergilenmesin” başlığıyla imza kampanyası başlatıldı.

‘BU NASIL BİR ACIMASIZLIK’

CNN Türk’ün tanınan spikerlerinden Cem Seymen de bu duruma tepki gösterdi. Seymen, Twitter hesabından, “Bu Serval kedisi. Anavatanı Afrika. Ankara’da bir AVM’nin içinde cam vitrinde sergileniyor. Bu nasıl bir acımasızlıktır? Bu nasıl bir vicdani suçtur? İnsanlığa sığmaz böyle bir manzara. Kanun yapıcı bu vicdansızlığı yasaklamalı. @NataVegaOutlet AVM son verin buna. Lütfen” ifadelerini paylaştı.

Öte yandan AVM'de Serval kedisinin dışında, Femish Dev Tavşanı, Altın Kafalı Arslan Tamarin, Evcil Dağ Gelinciği, Marmoset, Altuni Sülün, Nil Timsahı, Parma Wallaby gibi çeşitli türlerdeki hayvanlar da sergileniyor. Odatv’de yer alan habere göre Gila Canavarı, Mojave Çıngıraklı Yılanı, Çöl Engereği, Goliath, Altın Ok Kurbağası, Afrika Dev Kırkayağı, Kafesli Piton gibi hayvanlar da “Adrenalin Dünyası” adıyla alışveriş merkezine gelen ziyaretçilere teşhir ediliyor.