Uyuşturucu içen gençleri uyaran kişi öldürüldü

İkitelli'de evinin önünde uyuşturucu kullanan Ö.Ö.'yü (28) uyaran Erkan Sezer (23) isimli genç, uyardığı Ö.Ö'nün bıçaklı saldırısına uğradı.23-02-2018 23:40

İstanbul İkitelli'de ikamet ettiği Kılıçali Sokak'ta dün akşam (22 Şubat) meydana gelen olayda iddiaya göre; uyuşturucu bağımlısı Ö.Ö.'nün bıçaklı saldırısına uğrayan Erkan Sezer isimli genç, yaralı halde gittiği hastanede kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Görgü tanıklarının ifadesine göre olay şöyle gelişti:

"Sivaslı Alevi bir aileye mensup 23 yaşındaki Erkan Sezer isimli genç, aynı mahallede ikamet eden ve uyuşturucu bağımlısı olduğu öne sürülen Ö.Ö.'yü evlerinin önünde uyuşturucu içmemesi için uyardı. Uyarıya karşılık veren Ö.Ö. yanında getirdiği bıçakla Sezer'e saldırdı. Ağır yaralanan Sezer, aynı mahallede bulunan bir özel hastaneye kendi imkanlarıyla gitti. Sezer hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi."

Sezer'i bıçaklayarak öldüren Ö.Ö. ise polisler tarafından gözaltına alındı.

'TECAVÜZDEN CEZAEVİNE GİRDİ'

Cumhuriyet'ten Onur Şahin'e konuşan Sezer'in ağabeyi Serkan Sezer, kardeşini öldüren Ö.Ö.'nün akli dengesinin bozuk olduğunu, daha önceden de tecavüzden cezaevine girdiğini fakat akli dengesinin bozuk olduğunu gösteren raporu olduğu gerekçesiyle tahliye edildiğini söyledi.

'HASTANEDE GEREKLİ MÜDAHALE YAPILMADI'

Zanlı Ö.Ö.'nün uzun süredir kardeşine sataştığını belirten ağabey Sezer, "Kardeşim uyuşturucu içmemesi için uyarıyor. Ö.Ö. bunun üzerine evinden getirdiği bıçakla kardeşim Erkan'ı bıçaklıyor. Erkan kendi imkanlarıyla hastaneye gidiyor fakat aile avukatımızın iddiasına göre hastande de gerekli şekilde müdahale edilmiyor. Adli Tıp'tan gelen bilgiler ışığında avukatlarımız suç duyurusunda bulunacak" dedi.

'3 AY SONRA EVLENECEKTİ'

Erkan Sezer'in sigara bile kullanmadığını, düzenli spor yaptığını kaydeden ağabey Sezer, "Torna işçisiydi. Erkan ve 3 ay sonra evlenecekti. Evi dizildi, nişanı yapıldı. Düğününü yapacaktık. Yarın cenazesini kaldıracağız" diye konuştu.

'KENDİNDEN OLANI AZDIRDILAR'

Ağabey Sezer, "Biz aile örf ve adetlerimiz gereği bulunduğumuz çevrede uyuşturucu satılmasına ve içilmesine müsade etmedik, etmeyeceğiz de. Ülkede zaten hiçbir şey iyi gitmiyor. Bizim adaletimiz kör topal. Kız arkadaşını öpüyorsun. Yok elini tutma. Yaşam alanlarımıza kadar girdiler. Bizi yönetenler kendinden olanı azdırdılar. Benim gibiysen saldırabilirsin, öldürebilirsin, tecavüz edebilirsin ama benim gibi değilsen kodese. Erkan sokağımızda uyuşturucu içen torbacıları kovmuştur. Hep gururla benim kardeşim olduğunu söyledim." ifadelerini kullandı.