Üsküdar’da Hüseyin Toprak üniversite öğrencisi kadını taciz etti!

İstanbul’da evinin önünde Hüseyin Toprak isimli erkek tarafından taciz edilen genç kadın tacizciden şikayetçi olurken, ifadesi alınan tacizci serbest bırakıldı.13-03-2021 19:42

Süha Küçük

İstanbul’un Üsküdar ilçesinde 24 yaşındaki üniversite öğrencisi E.Ç., önünde duran aracın içindeki Hüseyin Toprak tarafından taciz edildi. Bulunduğu aracın içinden genç kadına cinsel organını gösteren tacizci kadının tepkisi üzerine olay yerinden kaçarken, hakkında şikayette bulunulan Toprak, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

İleri Haber’e ulaşan kaynaklara göre, üniversite son sınıf öğrencisi E.Ç. 11 Mart Perşembe günü Üsküdar’da bulunan evine gitmek için evinin bulunduğu sokağa girdiği esnada, Hüseyin Toprak aracını E.Ç.’nin önüne aniden durdurup E.Ç.’nin yolunu kesti. Genç kadına cinsel organını gösteren Toprak, E.Ç.’nin çığlık atarak koşmaya başlaması ve kendisini evine atarak ailesinden yardım istemesi sonucu olay yerinden aracıyla uzaklaştı. E.Ç. ve ailesi, tanık eşliğinde karakola gidip tacizci hakkında şikayette bulundu.

Evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenilen Hüseyin Toprak, E.Ç.’nin kendisini teşhis etmesinden bir gün sonra, tacizin yaşandığı aynı noktada bir başka kadını daha taciz ederken E.Ç.’nin yakınları tarafından fark edildi. Bunun üzerine Toprak’ın kaçması E.Ç.’nin yakınlarınca engellendi ve tacizci karakola götürüldü, ardından da savcılığa sevk edildi.

Savcılığa sevk edilmesi üzerine Toprak’ın yakınlarının, taciz edilen genç kadının oturduğu mahalledeki komşularının şikayette bulunmamaları ve tacizi sosyal medyada paylaşmamaları için tehditte bulunduğu iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre tacizci Hüseyin Toprak, Emniyet’te bugün alınan ifadesinden sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.