Üsküdar'da AKP'lilerin saldırısına uğrayan müşahit: Vurun diye bağırıyorlardı

Üsküdar'da CHP müşahidi Yavuz Koç, salı günü bir lise önünde çıkan kavgada AKP'lilerin saldırısına uğradı. Suç duyurusunda bulunan Koç, olay anını "Bir kişi kalabalık grubu galeyana getirip 'vurun vurun' diye bağırıyordu. Bu yaklaşık 1-2 dakika sürdü" şeklinde anlattı.06-04-2019 11:09

Üsküdar'da CHP müşahidi Yavuz Koç, salı günü Üsküdar Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünde çıkan kavgada AKP'lilerin saldırısına uğradı. Emniyete giderek ifade veren ve darp raporu alan Koç, olay anını, "Bir kişi kalabalık grubu galeyana getirip 'vurun vurun' diye bağırıyordu. Bu yaklaşık 1-2 dakika sürdü" sözleriyle anlattı.

Üsküdar’da bulunan 3 ayrı sandık toplama merkezlerinden biri olan Üsküdar Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünde bekleyen iki grup arasında çıkan kavgada darp edilenlerden biri de CHP müşahidi Koç'tu. Sırtına aldığı darbelerden dolayı nefes almakta zorluk çeken Koç, darp raporu aldı. Koç’un kaburgalarında ağrı olduğu, bacakları ve sırtından darp edildiği tespit edildi. Koç emniyete giderek suç duyurusunda bulundu.

AKP'LİLER OY TORBALARININ BULUNDUĞU BÖLGEYE GİRMEK İSTEMİŞ

Duvar'dan Hacı Bişkin'in haberine göre geçtiğimiz salı günü, Üsküdar'daki lisede AKP'lilerin oy torbalarının bulunduğu bölgeye girmeye çalışması sonucunda kavga çıktı. Olay anına ilişkin videolar sosyal medyada paylaşıldı. Kavga görüntülerinde arabanın üstüne çıkan bir kişi aşağıda bulunan bir kişiye tekmelerle saldırıyor. Hem arabanın sahibi olan hem de darp edilen Yavuz Koç da kavga esnasında olay yerinde bulunan kişilerden yalnızca biri. 

'SANDIKLARI KORUYORUZ, GÖZALTINA ALAMAYIZ'

Olay anını anlatan CHP müşahidi Koç, “Bir grup bize saldırdı. Ben de saldırı olunca polisi çağırıp bunları neden gözaltına almıyorsunuz diye sordum. Polis de sandıkları korumakla görevli olduklarını kimseyi gözaltına alamayacaklarını söyledi” dedi.

'VURUN DİYE BAĞIRIYORDU'

Polisi müdahale etmeye çağırması ile birlikte Koç grubun saldırısına uğradı. Koç, Güvenlik Büro Amirliği’nde verdiği ifadesinde yaşadıklarını, “Önce yumruklarla saldırdılar daha sonra ayağıma çelme takıp beni yere düşürmeye çalıştılar. Aradan sıyrılıp aşağıya doğru koşmaya başladım. Arkamdan gelen beyaz gömlekli kilolu biri beni iterek yere düşürdü. Yerdeyken etrafımda kümelenen 30-40 kişi tekme ve yumruklarla bana saldırdı. Sırtıma, bacaklarıma ve göğsüme darbe aldım. Bir kişi kalabalık grubu galeyana getirip ‘vurun vurun’ diye bağırıyordu. Bu yaklaşık 1-2 dakika sürdü. Tanımadığım birkaç kişinin yardımıyla ayağa kalktım. Bana saldıran ve isimlerini sonradan öğrendiğim Sercan Demirkaya, Halim Erinkarlı, soy ismini bilmediğim AKP gençlik kolları üyesi Eyüp ve diğer sanıklardan şikayetçiyim” diyerek anlattı.