Uşak'ta iki katlı bina çöktü

Yanındaki inşaatın temel kazma çalışmaları sırasında hasar gören iki katlı bina boşaltıldıktan sonra çöktü.20-04-2021 08:37

Uşak'ın İslice Mahallesi'nde hafta sonu bir inşaatın temel kazma çalışmaları sırasında yanındaki iki katlı bina hasar gördü. Alt katında perdeci dükkanı bulunan, üst katında ise boş daire olan bina dün belediye ekiplerince kapatıldı. Bina, bu gece saatlerinde ise çöktü.

Yıkılan binada perdeci dükkanı bulunan Ramazan Ayan, gazetecilere yaptığı açıklamada, temel kazma çalışmalarının yapıldığı alana yeni bir bina yapılacağını aktardı.

"Cumartesi pazar temelini kazmışlar. Biraz fazla kazılmış, bizim binanın dibine girilmiş sanırım Destekleme çalışması da yapılmadı, geç kaldı'' diyen Ayan, ''Belediye ekipleri geldi ve boşaltmamız gerektiğini söylediler. İnşaatın müteahhitleri çok büyük bir problem olmayacağını, birkaç gün içinde çözeceklerini söyledi. Maalesef durumum bu vaziyette. İçeride 200-250 bin liralık malımız vardı. Hepsi heder oldu" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, temel kazma çalışmalarının yapıldığı alanın mülk sahibi H.O. ile müteahhit S.O, polis ekiplerince gözaltına alındı.