Uşak'ta bir esnaf ekonomik sorunlar sebebiyle yaşamına son verdi

CHP'nin Uşak'taki esnaf ziyareti esnasında bir yurttaşın ekonomik sorunları sebebiyle yaşamına son verdiği öğrenildi.03-02-2021 21:18

Aralarında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Uşak Milletvekili Özkan Yalım ile 26 milletvekilinin de bulunduğu heyet Uşak’ta esnafla bir araya geldiği sırada Reşat Keskin isimli bir anahtarcı, ekonomik sorunlar nedeniyle yaşamına son verdi.

Evrensel'de yer alan habere göre, Olayın duyulmasının ardından olay yerine giden CHP heyetinden Uşak Milletvekili Özkan Yalım, “Genel başkanımızın talimatıyla bugün Uşak merkez ve ilçelerinde gerçekleştirdiğimiz başta Genel Başkan Yardımcımız Ali Öztunç, 26 milletvekili arkadaşım ve 3 PM üyemizle çalışmalarımızı sürdürürken maalesef çok üzücü bir haber aldık. Reşat Keskin adlı bir esnafımız (anahtarcı), dükkânının önünden geçtiğimiz vatandaşımız yaklaşık oradan ayrıldıktan 1 saat sonra, maalesef ekonomik sıkıntılar sebebiyle kendini asarak intihar etmiş. Tüm milletvekili arkadaşlarımızla birlikte bu acı olaya şahit olduk hemen olay yerine gittik gerekli bilgileri alarak yakınlarına baş sağlığı diledik. İçinde bulunduğumuz durumun aslında ne kadar ciddi olduğunu vatandaşımızı nasıl çaresiz bıraktığını bir kez daha acı bir şekilde gördük. Reşat kardeşime Allah’tan rahmet ailesi ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum” dedi.