Uşak'ta barajda çatlak: 2 köy tahliye ediliyor

Uşak'ın Banaz ilçesindeki Bahadır Barajı'nda oluşan çatlaklar nedeniyle 2 köy için tahliye kararı çıkartıldı.21-02-2020 12:09

Uşak'ın Banaz ilçesinde bulunan Bahadır Barajı'nda oluşan çatlaklar nedeniyle çevre köylerde tahliye işlemi başlatılırken, okullar tatil edildi.

Bahadır köyüne 3 kilometre mesafedeki Sıracevizler Deresi üzerinde bulunan Bahadır Barajı'nın tabanında gece saat 02.00 sıralarında çatlak oluştu. Durumu fark eden köylülerin yetkililere haber vermesi üzerine, baraj içerisindeki su dereye boşaltılmaya başlandı.

Valilikten yapılan açıklamada; "DSİ 2. Bölge yetkilileri ile yapılan değerlendirmede, yağışın da artması ve yarın da devam edeceği öngörüldüğünden, dere yatağı güzergahında bulunan Bahadır (584 nüfus) ve Hatipler (778) köylerimizin tedbiren tahliyesine karar verilmiş olup, vatandaşlarımızın Banaz ilçe merkezindeki otel, pansiyon, yurt ve diğer kamu binalarında barındırılmaları planlanmıştır" denildi. Öte yandan köylülerin tahliye işleminin başladığı bildirildi. Uşak Valisi Funda Kocabıyık, “Herhangi bir hanemizde veya vatandaşımızda bir zarar söz konusu değil” denildi.