Ürosan Kimya'da işçiler greve başladı

Ürosan Kimya Sanayi’de toplu sözleşme görüşmelerinin tıkanması üzerine işçiler bu sabah greve başladı.18-12-2018 17:44

Tekirdağ Çorlu’da bulunan Ürosan Kimya Sanayii patronuyla Petrol-İş Sendikası arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin tıkanması üzerine fabrikada bu sabah işçiler greve başladı.

Petrol-İş Sendikası'nın yetkili sendika olduğu ve toplam 55 kişinin çalıştığı Ürosan Kimya Sanayii A.Ş. fabrikasında Ağustos ayı başlarında başlayan toplu sözleşme görüşmeleri önceki gün itibariyle tıkandı. Petrol-İş 1 No’lu Şube tarafından grevle ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'GEÇ SAATLERE KADAR SONUÇ ALAMADIK'

“Artan hayat pahalılığı ve alım gücünün yüksek enflasyon karşısında her geçen gün daha da eridiği bir dönemde sürdürülen toplu pazarlık görüşmelerinde, temel olarak pazarlığa konu olan birçok maddede uzlaşı sağlanmasına rağmen ücretler ve aile zammına ilişkin maddelere ilişkin yapılan görüşmelerden sonuç alınamadı. Dün gece geç saatlere kadar sürdürülen görüşmelerden de sonuç alınamaması üzerine, bu sabah erken saatlerde üyelerimizin tamamının katıldığı grev uygulaması, davul ve zurna eşliğinde coşkulu bir şekilde başladı.”