Ünlülerin 'koronavirüse iyi geliyor' diyerek paylaştığı ilacı üreten firmanın sahibi: 'Ünlüler bu kadar mı cahil?'

Ünlülerin "Koronavirüs salgınına iyi geliyor" diyerek reklamını yaptığı ilacı üreten firmanın sahibi Cüneyt Alacacı ilk kez konuştu. Alacacı, "Ünlüler bu kadar mı cahil?" diye sordu.25-03-2020 10:44

Seda Sayan, Şeyma Subaşı, Seray Sever, Demet Şener ve Seren Serengil gibi ünlü isimler "Koronavirüse iyi geliyor" diyerek sosyal medya hesapları üzerinden ilaç reklamı yapmıştı.

Reklamını yaptıkları ilacı üreten firmanın sahibi Cüneyt Alacacı, konuyla ilgili ilk kez açıklamalarda bulundu. 

Alacacı açıklamasında "Biz bu reklamları yapan şirketten davacı olduk, adaletin huzurunda cevap verecekler" derken, "Ünlüler bu kadar mı cahil?" diye sordu.

Alacacı şunları söyledi:

"Ortada izin yok, ortada üretime başlanmış bir ürün yok ama reklamlar dönüyor bir resmi site var. 40 liraya 90 liraya bu ürün satılıyor, üretilmemiş bir ürünün satışı nasıl olabiliyor. No Attack olamaz bir kere çünkü No Attack diye ürün piyasaya çıkmadı, izinlerine müracaat edildi izinlerini bekliyoruz. Demo kutu yapmışlar, demo kutularla ünlülere göndermişler ünlülerle paylaşım yapmışlar. Sadece 1 kutu herhalde gönderilen. 30 tane var ama içinde belki bizim diğer ürünümüzden alıp koymuş olabilirler boş da olabilir kutu, o bile belli değil? Biz bu reklamları yapan şirketten davacı olduk, adaletin huzurunda cevap verecekler" 

NE OLMUŞTU?

Ünlü isimler 'koronavirüsten koruyor' diyerek sahte bir vitaminin reklamını yapmış, üründe talep patlaması yaşanmıştı.

Oysa koronavirüs için Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen bir ilaç bulunmuyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tepkiler üzerine ruhsatsız ürün ve tanıtımını yapan ünlü isimlere karşı soruşturma başlatmıştı.