Üniversitenin tiyatro festivalinde öğrenciler içeri alınmadı, tüm biletler protokole dağıtıldı

Anadolu Üniversitesi Uluslararası Tiyatro Festivali'nde sahnelenen oyununun gösteriminde salon protokol için kapatılırken, öğrenciler içeri alınmadı.19-10-2019 11:58

Anadolu Üniversitesi Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında sahnelenen Arzu Tramvayı oyununun gösteriminde salon protokol için kapatıldı. Öğrencilere bilet satışı yapılmasını engelleyen rektörlüğün, tüm biletleri davetiye olarak protokole dağıttığı öğrenildi.

Duruma tepkisiz kalmayan öğrenciler tiyatro gösteriminin yapıldığı Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nin önünde eylem yaptı. Eylemde “Öğrenci burada, rektör nerede?”, “Oyun nasıldı, eğlendiniz mi?” gibi sloganlar atıldı.

OYUNCULAR AÇIKLAMA YAPTI

Gösterimin yapıldığı merkezin önünde eylem yapan öğrencilere seslenen oyuncu Onur Saylak, kendilerinin durumdan haberdar olmadığını belirterek, “Oyunu bitirmemize izin verin, çıkışta sizinleyiz” dedi.

Tiyatro çıkışında öğrencilerin protokolü yuhladığı görülürken; öğrencilere açıklama yapan oyuncular ise üniversiteye yeniden geleceklerini ve bu kez sadece öğrencilerin izleyeceği bir oyun sahneleyeceklerini söyledi.