Üniversiteli kadına halk otobüsü şoföründen cinsel taciz

Halk otobüsü şoförü aracın ışıklarını kapatarak üniversiteli genç kadına cinsel tacizde bulundu. Şoförün 18 yıl hapsi istendi.02-04-2018 07:33

İstanbul’da halk otobüsü şoförü araçta kalan son yolcu olan 19 yaşındaki üniversiteli genç kadına cinsel tacizde bulundu.

Mecidiyeköy’den Ortaköy’deki evine gitmek için saat 22.00 sıralarında halk otobüsüne binen üniversite öğrencisi genç kadın, tüm yolcular inince otobüste tek kaldı. Ortaköy’de inmek isteyen L.M. düğmeye bastı ancak şoför A.A. durakta durmadı. Habertürk’ün haberine göre, otobüsü durak dışında bir yerde durduran şoför, aracın ışıklarını da kapatıp genç kadının yanına gitti. Kendisiyle konuşmak istediğini ve kimseyi aramamasını söyledi. Şoföre tepki gösteren L.M. ise cep telefonuyla ailesini arayarak yardım istedi. Bunun üzerine otobüs şoförü kapıları açtı.

‘ÇOK KORKTUM’

Daha sonra araçtan inen L.M., polise giderek şikâyetçi oldu.

Genç kadın polise cinsel tacizi şöyle anlattı: “Son durağa doğru otobüste sadece ben ve şoför kaldı. İnmek için 2 kere düğmeye bastım, durmadı. Şoföre seslendim, aracı kullanmaya devam etti ve daha sonra durdu. Aracın iç ışıkları sönüktü. Yanıma geldi, benimle konuşmak istediğini söyledi. Telefonla babamı aradım. ‘Korkma, sadece konuşmak istiyorum. Kimseyi arama’ dedi. Daha sonra geri çekildi. Kapıları açtı, otobüsten indim. Şahıs cinsel bir şekilde girişimde bulunmadı. Beni çok korkuttu. Okuldan geç çıktığım için bu saatte otobüse biniyorum. Şikâyetçiyim.”

SUÇLAMAYI REDDETTİ

Karakolda ifadesi alınan A.A. ise “Bayana karşı kötü bir niyetim yoktur. Asla temasta bulunmadım” ifadeleriyle tacizi reddetti.

SAVCI 18 YIL HAPSİNİ İSTEDİ

Şubat ayında yaşanan olay sonrası soruşturmayı tamamlayan savcılık, iddianamede, şüphelinin müştekiyi rızası dışında araçtan indirmeyerek kısa süre de olsa alıkoyduğu ve konuşmak istediğini belirterek cinsel tacizde bulunduğunu belirtti. Müştekinin kararlı tavırları nedeniyle olayın ileri boyutlara varmadığı ifade edilen iddianamede, A.A.’nın “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve cinsel taciz” suçlarından 18 yıla kadar hapsi istendi.