Üniversitede taciz skandalı!

Üniversitede yaşanan taciz olayının ardından, üniversite yönetiminin tacizciyi koruyarak, ödüllendirdiği iddia edildi.15-02-2018 23:43

Selçuk Üniversitesi Sağlık Spor Kültür Daire’sinde çalışan bir kadın, daireye vekaleten başkanlık eden H. H. S. hakkında görevi sırasında dairede çalışan kadınları taciz ettiği gerekçesi ile savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Taşeron işçi olarak çalıştığı dairede cinsel tacize uğrayan mağdur T.Ö., olayın ardından çalıştığı özel kalemlik görevinden alınarak başka bir göreve gönderilirken, sonrasında oradan da alınarak Atatürk Öğrenci Yurdu’na temizlik işi yapmak üzere sürüldü.

Şikayette bulunan kadın için savcılık tarafından ilgili kurumlara müracat edilmesiyle koruma kararı çıkarıldı.

ÜNİVERSİTE TACİZCİYİ KORUYOR MU?

Konya’nın Nabzı sitesinde yer alan habere göre; Tacizci daire başkanını geçici olarak görevden alan Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü, şikayeti YÖK’ün olayla ilgili kurduğu komisyonun inceleme sonuçlarını beklemeden, kendi içinde kurduğu bir komisyonla değerlendirdi.

Rektörlük tarafından atılan bu adım, ‘olayın üstünü örtme’ şeklinde yorumlandı.

FAKÜLTE SEKRETERİ OLARAK MI GÖNDERİLDİ?

Olayla ilgili ortaya atılan iddialara göre ise rektörün çok yakın arkadaşı ve eski Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olduğu belirtilen tacizci daire başkanının, göstermelik olarak görevinden alındığı yeni açılan İslami İlimler Fakültesi'ne fakülte sekreteri olarak gönderildiği konuşuluyor.

TACİZE ŞAHİT OLAN KADINLAR DA UZAKLAŞTIRILMIŞ

Ayrıca, taciz olayına şahit olan ve olayla ilgili ifade veren diğer kadınların da görevlerinden alınıp başka görevlere sürüldüğü iddia edildi.