Üniversitede silahlı saldırıya uğrayan akademisyen hayatını kaybetti

Hukuk fakültesi 4. sınıf öğrencisi Hasan İsmail H. tez danışmanı olan Ceren Damar'ı 'not tartışması' sebebiyle önce bıçakladı, sonra ise silahla vurarak öldürdü.02-01-2019 18:28

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin Çukurambar'da bulunan kampüsünde 4. sınıf öğrencisi Hasan İsmail H., Araştırma Görevlisi Ceren Damar'ı odasında tabanca ile ateş ederek öldürdü.

Edinilen bilgiye göre, Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi Hasan İsmail H. bitirme tezinin danışmanlığını yapan, araştırma görevlisi Damar’ı “not tartışması” nedeniyle önce karnından ve bacağından bıçakladı, ardından da emekli polis olan babasına ait tabancayla vurdu.

MÜDAHALEYE RAĞMEN KURTARILAMADI

Zanlı, olayın ardından üniversiteden otomobille kaçarken ağır yaralanan Ceren Damar ise ihbar üzerine okula gelen sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, zanlıyı kısa süre sonra üniversiteye yakın bir bölgede yakaladı. Gözaltına alınan zanlı, emniyete götürüldü.