Üniversite yemekhanesine yüzde 300 zam!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde yemekhane ücreti yaz okulu süresince misafir öğrenci fiyatına çekilirken; önce 2 TL’den 7 TL’ye çıkarılan yemekhane ücretinin, önümüzdeki hafta 8 TL’ye çıkarılacağı öğrenildi.26-06-2019 09:06

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde (ESOGÜ) yaz okulu süresince, önce 2 TL’den 7 TL’ye çıkarılan yemekhane ücretinin, önümüzdeki hafta 8 TL’ye çıkarılacağı öğrenildi.

Yemeklerinde sık sık böcek çıkmasıyla sürekli gündeme gelen ESOGÜ’de, normalde 2 TL’den verilen yemek, rektörlük kararınca katkı payının yaz sürecinde kaldırılması üzerine misafirlere uygulanan tarifeye çekildi. Bunun yanı sıra misafir öğrenci yemek ücretinin 7 TL olduğu yemekhanede çalışan bir personel, ihalenin başka bir firmaya verilmesi nedeniyle önümüzdeki hafta bu ücretin 8 TL’ye çıkacağını bildirdi.

'YÜZDE 300 ZAMLI FİYATTAN YEMEK YİYECEĞİZ'

Birgün’den Anıl Ataş'a konuşan üniversite öğrencisi Ilgaz Yağcı, “Zaten verdiğimiz ücret karşısında çok kalitesiz, sağlıksız yemekler yiyorduk. Şimdi bir de ücreti artırmışlar. Bu sene 4-5 kere yemeklerden böcek çıktı. Rektörlük bunlara müdahale edip koşulları daha sağlıklı hale getireceği yerde gelip fiyatlara zam yapıyor. Başka yerlerden kısması gereken bütçeyi öğrencinin boğazından kısıp 7 liraya yemek yediriyor. Bir de üstüne 8TL olacakmış. Yüzde 300 zamlı bir fiyattan yemek yiyeceğiz. Okul yönetimi öğrencinin lehine kararlar almalı, yemekhanedeki bu problemlere biran önce çözüm üretmelidir” ifadelerini kullandı.