Ümitcan Uygun tutuklanmıştı: Esra Hankulu’nun ölümü incelenecek!

Ümitcan Uygun tutuklanmıştı: Esra Hankulu’nun ölümü incelenecek!

Ümitcan Uygun tarafından katledildiği iddia edilen Esra Hankulu’nun kanında uyuşturucu çıktı. Kadının ‘kesin ölüm nedeni’ni öğrenmek için inceleme yapılacak.

Ankara'da, Esra Hankulu'nun şüpheli ölümüyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, olay gecesi evde bulunan Ümitcan Uygun, Dilan C., Furkan G ile Hankulu´nun kanında uyuşturucu madde tespit edildi.

Ankara’da 25 yaşındaki Esra Hankulu’nun evinde ölü bulunmasıyla ilgili soruşturma kapsamında, kadının ‘kesin ölüm nedeni’ni öğrenmek için inceleme yapılacak.

Uygun, Hankulu’nun 3 Ağustos’ta Ankara’nın Mamak ilçesindeki evinde ölü bulunmasıyla ilgili soruşturma kapsamında tutuklanmıştı.

Soruşturma kapsamındaki incelemede, olay günü evde bulunan Uygun, Dilan C., Furkan G. ile Hankulu’nun kanında uyuşturucu madde tespit edildi.

Hankulu´nun kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için, soruşturma dosyası İstanbul Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

NE OLMUŞTU?

Aleyna Çakır'ın ölümünde baş şüpheli olan Ümitcan Uygun'un adı başka bir şüpheli ölüm vakasına karıştı. Ankara'da Esra Hankulu'nun ölü bulunmasıyla ilgili olarak gözlatına alınan Uygun'un ifadesi ortaya çıkmıştı. Uygun'un Hankulu’nun ağzından kan geldiği haberini alınca arkadaşlarının sağlık ekiplerine haber vermelerini söyleyerek ‘beni karıştırmayın’ dediği öğrenildi. Gözaltındaki şahıslar ifade işlemleri tamamlanırken, Ümitcan Uygun'un da aralarında bulunduğu 3 şüpheli adliyeye sevk edildi.

DAHA FAZLA