Ülkücüler trafodaki gökkuşağını LGBTİQ+’yı temsil ettiği gerekçesiyle siyaha boyadı!

Ülkücüler trafoda bulunan gökkuşağının LGBTİQ+’yı temsil ettiği gerekçesiyle siyah sprey boya ile boyadı.24-09-2021 10:48

Bursa'da Gemlik Ülkü Ocağı'ndan bir grup, belediye tarafından elektrik trafosuna resmedilen gökkuşağının üstüne siyah sprey boya sıktı. Limak Enerji’ye ait trafonun üzerindeki gökkuşağı 'LGBT'yi temsil ettiği' gerekçesiyle kapatıldı.

Gemlik Ülkü Ocakları’na ait sosyal medya sayfasından boyamanın yapıldığı fotoğraflar paylaşılarak "Ülkü Ocaklarından Uyarı" başlıklı bir açıklama yayınlandı. Duvar’dan İdris Yılmaz’ın haberine göre; açıklamada, "Yakın zaman önce İzmir’de çıplak semazen hadisesi gibi bir durum ve kasıt olmadığına inanmak isteriz. Gemlik Belediye yetkilerinin bir an önce gereğini yapıp bu yanlışı düzeltmesini Müslüman Türk milleti adına talep ediyoruz” ifadeleri yer aldı.

‘ÇOCUKLARIMIZA EŞCİNSELLİĞİ NORMAL BİR OLAY GİBİ YANSITAN BİR HAREKET İLE KARŞI KARŞIYAYIZ’

Açıklamanın devamında, "Çocuklarımıza eşcinselliği sanki normal ve sıradan bir olaymışçasına yansıtmaya çalışan bir hareket ile karşı karşıyayız. İlçemizde konuya duyarlı hemşerilerimizin rahatsızlıklarını dile getirmeleri sonrası, söz konusu çizimleri Gemlik Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü'nün yaptırdığı bizlere bildirilmiştir” denildi.