Ukraynalı kadına tecavüz edip görüntüleri kaydeden şahıs serbest bırakıldı

Ukraynalı kadına işkence ile tecavüz ederek görüntüleri cep telefonuna kaydeden A.Ç. isimli şahıs serbest bırakıldı.17-12-2017 00:39

6 ay önce modellik yapmak için Türkiye’ye gelen Olena P. İsimli Ukraynalı kadın, ilişki yaşadığı mankenlik ajansı A.Ç.’den ayrılmak isteyince, A.Ç. tarafından işkence ve tecavüze uğradı. Olena P.’nin şikayeti üzerine gözaltına alınan A.Ç. ise savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Olena P., Asayiş Büro Amirliği’ne verdiği ifadede olayı şöyle anlattı:

“3 gün önce ayrılmaya karar verdik. A.Ç. bunu kabul ederek, ‘Sen memleketine gidene kadar bu evde kal ben ayrılırım’ dedi. Evden ayrıldı. Arkadaşım N. ile AVM’de oturuyorduk. Telefon geldi arayan A.Ç. ‘Eve gel görüşelim’ dedi. Ben de 14 Aralık 2017 gecesi saat 00.00’da eve gittim. Evde beni karşıladı. Bir saat konuştuk. Aramızda bir kavga yaşanmamasına rağmen birden bire kalkıp bir defa yüzüme yumruk attı. Kendisi alkollüydü. Bana vurduktan sonra aynı ajansta çalışan O.İ.’nin kendisine benim onu aldattığımı söylediğini söyledi. Suratıma bir yumruk daha attı. Burnumdan kan gelmeye başladı. Bunun için banyoya gidecektim. Beni engelledi. Biraz zaman geçince tekrardan darp etmeye başladı. Bu yaşadıklarımızdan sonra mutfaktan çıkıp tabanca ile geri geldi. Mutfak çekmecesinden de ekmek bıçağını aldı ve bana ‘Söylediklerimi yapmazsan seni öldürürüm, benden korkuyor musun?’ dedi. Ben de ‘Hayır’ deyince bıçağı boynuma dayadı. Yine ‘Korkuyor musun?’ diye sordu. Ben de bir daha ‘Hayır’ demem üzerine tekrar beni darp etti. Kendi hayatını seviyorsan isteklerimi yapacaksın’ diyerek tehdit etti”

‘BENİMLE DEVAM EDECEK MİSİN, KARAR VER’

A.Ç.’nin kendisine tecavüz ettiğini ve tecavüz görüntülerini cep telefonuna kaydettiğini de söyleyen Olena P., şöyle devam etti:

“Bana ait bir adet tablet, 2 adet telefonu, pasaportumu, Ukrayna kimliğimi, Türkiye’de oturma iznimi ve evimin anahtarını aldı. Çıkarken de kapıyı üzerime kitledi. ‘Saat 10.00’a kadar benimle devam edecek misin, etmeyecek misin? Karar ver’ şeklinde konuşmalar da bulundu. Ayrıca O.İ.’ye beni darp ettiğine dair fotoğrafları gönderip ‘Bak intikamımı aldım’ şeklinde konuşmalarda bulundu. Kendisi beni eve kitleyip çıktıktan sonra evde yedek anahtar olduğunu hatırladım. Onunla kapıyı açarak sabah saat 04.00 gibi arkadaşım Y.’ye sığındım. Beni darp etmesi, silah ve bıçak zoru ile tecavüzde bulunması, görüntüleri alması, sonrasında tehdit, şantaj etmesi, pasaportumu, oturma iznimi, kimliğimi, telefonlarımı ve tabletimi alması, giderken de eve kitlemesi nedeniyle A.Ç.’den davacı ve şikâyetçiyim. Uzlaşmak istemiyorum. Sığınma evi talep etmiyorum, ancak tedbir kararı çıkartılması talebim vardır”

SERBEST BIRAKILDI

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden darp raporu ve cinsel saldırıya uğradığına ilişkin ön rapor alan Olena P.’nin avukatları da ifade işleminin ardından polisle birlikte olayın yaşanıdğı evde inceleme yaparak, delil topladı Şikâyetin ardından gözaltına alınan A.Ç. savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

A.Ç.’nin telefonuna da el konuldu. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.