Üçpınar direnişi 11. gününde: 'Topraklarımızı sermayeye peşkeş çekenlere karşı duracağız'

Ünye’de yapılan sondaj çalışmasına karşı köylülerin bölgede tuttuğu yaşam nöbeti 11. gününde devam ediyor.08-11-2020 14:14

İleri Haber

Yurttaşların Ordu'nun Ünye ilçesine bağlı Üçpınar köyünde sondaj faaliyetlerine karşı başlattıkları direniş 11. gününe girdi. 

Polis ve jandarma tarafından defalarca saldırıya uğrayıp gözaltına alınan yurttaşlar, tüm baskılara rağmen devam ettiklerini direnişlerin, sürdürüyor.

Bugün de Üçpınar ve Çevre Köyleri Dayanışma Platformu ile sondaj çalışmalarının yapıldığı bölgede yaşam nöbetlerine devam eden yurttaşlar, "Dün Kazdağları'nda bugün bu dağlarda, dün Rize'de önceki gün Giresun'da bizim yaşam alanlarımızı yok ediyorlar. Ama biz şunu biliyoruz ki; bizim savunduklarımız ve eylemimiz anayasal bir haktır. Herkes yaşanası bir doğayla yaşamakla mükelleftir, devlet bize bunu sağlamakla görevlidir. Ne hikmetse devlet bizim yaşam hakkımızı elimizden alan şirketlerin yanında duruyor" dedi.

"Topraklarımızı sermayeye peşkeş çekenlere karşı duracağız, kimseye vermeyeceğiz" diyen yurttaşlar yürüyüşlerinin ardından oturma eylemi gerçekleştirdi.