Uçakta öpüşen çifte gerici saldırı

İstanbul-Bodrum seferini yapan yolcu uçağında birbirlerini öpen çifte uçağın içindeki bir şahıs tarafından sözlü saldırıda bulunuldu. Daha sonra uçaktaki yurttaşların tepkisiyle karşılaşan şahıs, geri adım attı.11-11-2017 21:18

İstanbul-Bodrum seferini yapmaya hazırlanan uçakta yolcular arasında bulunan Merve ve Mehmet Tolunay isimli çiftin birbirlerini öpmesi üzerine yolculardan Hamit C., “Kadını nasıl öpersin, burası uçak. Herkesin içinde olmaz böyle şeyler” diyerek çifte sözlü saldırıda bulundu. Uçakta yaşanan tartışmaya diğer yolcular da karışınca uçağın kaptan pilotu uçuştan vazgeçerek park pozisyona geri dönme kararı aldı.

Kaptan pilot uçağa polis ekiplerini çağırırken, Merve ve Mehmet Tolunay ile Hamit C. ve ailesi uçaktan indirilirdi. Karakola götürülen iki aile birbirlerinden şikayetçi olmadıklarını söylediler. Kavga nedeniyle pist başından geri dönen uçak bir saat rötarla 11.20’de Bordum seferini yapmak üzere Atatürk Havalimanı’ndan havalandı.

"TEPKİLER ARTINCA ÖZÜR DİLEDİ"

Yaşananları anlatan Mehmet Tolunay, Hamit C.’nin kendisine eşini öptüğü için tepki gösterdiğini belirtti. Tolunay: “Eşim oluyor, size ne deyince ikinci kez müdahale oldu, gerginlik yaşandı. Müdahalesini sürdürünce, ikimiz de ayağa kalktık. Araya diğer yolcular girerek adama tepki gösterdi. Uçak tam kalkacağı sırada meydana gelen olayda, uçak karışınca pilot motorları durdurup emniyet güçlerini çağırdı. Uçağa gelen polisi gören adam, yolcuların da tepkisinin büyümesi üzerine özür diledi, alttan almaya başladı. Biz de uçak daha fazla yoldan kalmasın, gecikme olmasın diyerek eşimle sinir içerisinde uçağı terk edip indik. Şu anda İstanbul’dayız. Bugün akşam Bodrum’a döneceğim. 20 yıldır turizm sektörünün içindeyim ne ben ne eşim böyle bir olaya tanık olmadık, yaşamadık. Uçakta ayrıca turistler de vardı. Bu tür insanlar ne yazık ki ülkemizin imajını en başta zedeleyen insanlar. Hem bize yapılan davranıştan hem de bizimle ilgili bir gecikmeden dolayı üzgünüz, diğer yolculardan da özür dileriz. Ancak bizim elimizde olan bir şey değildi” dedi.

Tolunay, şikayetçi olmadığı için, yaşananlarla ilgili yasal işlem yapılmadığını belirtti. Tolunay, kendileriyle tartışan kişinin ise yolcuların tepkileri üzerine polis tarafından uçaktan indirildiğini söyledi.