Üç yaşındaki çocuğa cinsel istismarda istenen ceza belli oldu

3 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan şahıs hakkında istenen ceza belli oldu.20-02-2018 18:23

Adana'da 3 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmaktan tutuklanan Sedat Keser hakkında, iki ayrı suçtan en üstü sınırdan olmak üzere 66 yıl hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. Cumhuriyet Savcısı, Sedat Keser'e en üst sınırdan ceza verilmesini ve takdir indirimi uygulanmamasını istedi.

İHA'nın aktardığına göre; Adana'nın Yüreğir ilçesi Levent Mahallesi'nde 10 Şubat günü bir düğünde 3 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunurken yakalanıp tutuklanan Sedat Keser hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Çocuk Suçları Soruşturma Bürosu tarafından şahıs hakkında “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçundan 45 yıl, “Cebir tehdit veya hile kullanarak çocuğu cinsel amaçlı hürriyetinden yoksun kılma” suçundan da 21 yıl olmak üzere toplam 66 yıl hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

'EN ÜST SINIRDAN CEZA VERİLSİN'

Cumhuriyet Savcısı, ağırlaştırıcı neden uygulanması gerektiğini vurguladığı iddianamenin değerlendirme bölümünde, “Şüphelinin, ruhen ve bedenen savunmasız bir yavrucak olan mağdureye bir insanda bulunması beklenen vicdan, merhamet ve haysiyet niteliklerinden kelimenin tam anlamı ile geri dönülmez şekilde ayrılarak gerçekleştirdiği kamu vicdanını çok derinden yaralayan, toplumda yüksek düzeyde infial uyandıran eylemi nedeniyle talep edilen ceza maddelerinin en üst haddinden uygulama yapılmak suretiyle cezalandırılması ve takdiri indirim sebeplerinin uygulanmamasını” isteyerek en üst sınırdan ceza verilmesini talep etti.

Hazırlanan iddianame dava açılmak üzere ağır ceza mahkemesine gönderildi.