Üç gazeteci gözaltına alındı

Gazeteciler Zeynep Kuray, İrfan Tunççelik ve Canan Coşkun çeşitli gerekçelerle dün akşam gözaltına alındı.11-05-2019 09:23

Gazeteciler Zeynep Kuray, İrfan Tunççelik ve Canan Coşkun dün akşam saatlerinde gözaltına alındı.

Birgün muhabiri Zeynep Kuray, Mısır Çarşısı’nda açlık grevlerine dikkat çekmek için yapılan eylemi takip ederken, Mezopotamya Ajansı muhabiri İrfan Tunççelik Bakırköy Hapishanesi önündeki Barış Anneleri’nin eylemini izlerken gözaltına alındı.

Medyascope muhabiri, gazeteci Canan Coşkun ise 2015’teki bir haberi nedeniyle yargılandığı davada kesinleşen tazminat cezasına ilişkin tebligatın ulaşmamasından dolayı hakkında çıkarılan yakalama kararı nedeniyle gözaltına alındı.

GÜNCELLEME 13.00

Gazeteci Canan Coşkun 12 bin 600 liralık para cezasının ödenmesinin ardından serbest bırakıldı.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Gazeteci Dayanışma Ağı’nın sosyal medya hesabı aracılığıyla aktardığına göre Canan Coşkun, hakim ve savcılara lüks konut satışına ilişkin yaptığı haber nedeniyle verilen 12 bin 600 liralık para cezasının infazı için çıkarılan yakalama kararı nedeniyle gözaltına alındı. Coşkun’un geceyi karakolda geçirdiği ve bugün hakim karşısına çıkarılacağı belirtildi.

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık’ın, Coşkun’un gözaltına alındığı polis noktasına gelerek bilgi aldığı da paylaşıldı.