Twitter'da karakter limiti artık 280

Twitter tarafından 2 aylık deneme süresinin ardından karakter limiti 280'e çıkarıldı.08-11-2017 08:47

Kurulduğundan bu yana 140 karakter sınırlamasının bulunduğu Twitter'da artık yeni bir dönem başlıyor.

Yaklaşık 2 ay önce bazı kullanılıcılara özel olarak karakter sınırı 280'e çıkarılmıştır. Twitter yetkilileri bu deneme süresinin artık artık her kullanıcı için karakter sınırını 280'e çekti. 

Yetkililer deneme süresinin ilk günlerinde bir çok kullanıcının 280 karakter limitini doldurarak tweet attığınıa ancak sonradan  insanların sadece, 140 karakterden daha fazlasını kullanmaları gerektiğinde bu özelliğe yöneldiğini ifade ediyor.

İstatistiklere göre bugüne kadar İngilizce atılan tweet’lerin yüzde 9’unun karakter limitini doldurduğu dile getiriliyor. Karakter limitinin artırılmasıyla, bu sorununun büyük oranda çözüldüğünü belirten yetkililer, değişiklik sonrasında karakter limitini dolduran tweet sayısının, toplam tweet sayısının yüzde 1’ine kadar gerilediğini belirtiyor.

Twitter'dan konuya ilişkin yapılan açıklamada ayrıca şu ifadeler kullanıldı:

"Eylül ayında dünyadaki herkesin tek bir Tweet’le kendini daha kolay anlatabilmesi için 140 karakter limitini artıran bir test uygulamaya başlamıştık. Amacımız, Twitter’ı Twitter yapan hız ve özlüğü koruduğumuzdan emin olarak bu değişikliği mümkün kılmaktı. Tüm verilerin ışığında bu hedefimize ulaştığımızı ve bu değişimi düşüncelerin bir Tweet’e sığdırılmaya çalışıldığı tüm dillerde başlatacağımızı bildirmekten dolayı çok heyecanlıyız."