Twitter, resmi başkanlık hesabını yemin gününde Biden'a verecek

Twitter, @POTUS hesabının ve Beyaz Saray bağlantılı tüm hesapların yemin gününde Joe Biden'a verileceğini duyurdu.21-11-2020 09:45

Twitter, ABD başkanlarının resmi hesabı olan @POTUS (President of the United States) hesabını yemin ettiği gün Joe Biden'a vereceğini duyurdu.

Twitter'ın popülerleşmesinden bu yana ABD liderleri sosyal medya platformunda @POTUS hesabını kullandı. Mevcut Başkan Donald Trump, bu hesaptan daha çok kendi kişisel hesabı olan @realDonaldTrump'ı kullanmayı tercih etti.

'TÜM HESAPLAR İÇİN GEÇERLİ OLACAK'

CNN Business'a konuşan Twitter Sözcüsü Nick Pacilio bu durumun Beyaz Saray bağlantılı tüm hesaplar için geçerli olacağını belirtti. Pacilio, "Twitter, Beyaz Saray'ın resmi Twitter hesaplarını 20 Ocak 2021 itibarıyla yeni yönetime geçirmek için aktif olarak hazırlanıyor. Aynı 2017'de olduğu gibi Ulusal Arşiv ve Kayıtlar Yönetimi ile yakından çalışıyoruz" açıklamasında bulundu.

44. ABD Başkanı Barack Obama, @POTUS hesabını 20 Ocak 2017'de Trump'a teslim etmişti. Obama'nın başkanlık hesabından yapılan paylaşımlar @POTUS44 kullanıcı adı altında arşivlendi.