Twitch: Türkiye'deki 150 kullanıcı hakkında harekete geçtik

Twitch: Türkiye'deki 150 kullanıcı hakkında harekete geçtik

Twitch Sözcüsü, kara para aklama iddialarına ilişkin olarak Türkiye'deki 150 kullanıcı hakkında harekete geçildiğini açıkladı.

Twitch üzerinden kara para aklandığı ve Türkiye'deki yayıncıların da aracı olduğu iddialarına ilişkin açıklama yapıldı. Şirket sözcüsü, kara para akladığı iddialarına ilişkin olarak Türkiye'deki 150 kişiye karşı eylül ayında harekete geçildiği bilgisini paylaştı.

Dünyanın en büyük e-spor ve oyun haber sitelerinden biri olan Dexerto'ya bir açıklama yapan Twitch, eylül ayında 150 kullanıcının para kazanma araçlarını suistimal etmesi nedeniyle harekete geçtiklerini belirtti. Şirket sözcüsü, son zamanlarda Twitch topluluğunda Türkiye'deki kullanıcıların nasıl para kazandığına dair kaygıların ortaya çıktığını, ancak yasak aktivitelerde bulunan kişilere karşı gerekli önlemlerin alındığını aktardı.

'PARA KAZANMA ARAÇLARINI İSTİSMAR ETTİKLERİ İÇİN HAREKETE GEÇTİK'

Sözcü, "Twitch'te mali dolandırıcılığı engellemek ve dolandırıcılıkla mücadele etmek için düzenli olarak faaliyette bulunuyoruz, sadece Eylül ayında Türkiye'deki 150 kullanıcıya yönelik olarak para kazanma araçlarını istismar ettikleri için harekete geçtik" dedi.

[ih]

Açıklamada aynı zamanda dolandırıcılık mağduru olan herkesin şirkete ulaşması gerektiği kaydedilirken yerel kanunları ya da Twitch kurallarını ihlal eden bütün kullanıcıların tespit edilmesi ve platformdan kaldırılması için sürekli çalışıldığı vurgulandı.