Tutuklular ölüm orucundaki İbrahim Gökçek için 3 günlük açlık grevi başlattı

Kırıkkale F Tipi Kapalı Cezaevi’ndeki tutuklular, ölüm orucundaki Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek'e destek olmak amacıyla 3 günlük açlık grevi başlattı.04-05-2020 15:09

Kırıkkale F Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan 15 tutuklu, Grup Yorum'a yönelik baskıların sona ermesi talebiyle 322 gündür ölüm orucunda olan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek'e destek olmak için 3 günlük açlık grevi başlattı. 

Tutuklular, eyleminin 288’inci gününde yaşamını yitiren Helin Bölek ve 297’nci gününde yaşamını yitiren Mustafa Koçak’ın ardından ölüm orucunu 322 gündür sürdüren İbrahim Gökçek’in yaşaması ve taleplerinin duyulması için böyle bir eylem başlattıklarını belirtti.

Cezaevinde tutuklu bulunan Faruk Aras, babası Sait Aras ile yapmış olduğu telefon görüşmesinde, cezaevinde kendisiyle beraber 15 tutuklunun 3 günlük açlık grevi başlattıklarını aktardı. Tutuklu Aras, Grup Yorum üyelerinin taleplerinin insani talepler olduğunu ifade ederek, herkesi Grup Yorum’un yanında olmalarını ve İbrahim Gökçek’in yaşaması için tüm demokrasi ve özgürlük savunucularını dayanışmaya çağırdı.