Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi: Sezgin Baran Korkmaz için iade işlemleri başladı

Sezgin Baran Korkmaz, dün Avusturya’da gözaltına alınmıştı. Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, Korkmaz’ın iade işlemleri için sürecin başladığını söyledi.20-06-2021 22:00

Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, Avusturya'da gözaltına alınan Sezgin Baran Korkmaz'ın iade işlemlerinin başladığını duyurdu.

Son dönemde Sedat Peker’in açıklamaları ve Veyis Ateş ile görüşmesinin ortaya çıkan ses kayıtlarıyla gündeme gelen Sezgin Baran Korkmaz, dün Avusturya’da gözaltına alınmıştı.

Bugün bir açıklama yapan Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, Korkmaz’ın iade işlemleri için sürecin başladığını söyledi.

Ceyhun, şunları söyledi:

“Söz konusu şahıs dün, 19 Haziran günü Viyana’dan takriben 260 kilometre uzaklıkta bir kasabada gözaltına alındı. Ve kendisi akşama doğru Viyana’ya getirildi. Hali hazırda Viyana Eyalet Ceza Mahkemesi’nde bulunmaktadır. Hakim karşısına çıkmayı beklemektedir. Kurallar gereği, doğal akış gereği yarın çıkması büyük bir ihtimal. Bizlerde bakanlığımızdan aldığımız talimat doğrultusunda gereğini yerine getirerek iade işlemleri için süreci 19 Haziran tarihiyle başlatmış durumdayız.”