Türkiye'nin farklı kentlerinden boğulma kaynaklı can kayıpları

Mevsim sıcaklıklarının artmasıyla farklı şehirlerden kayıp haberleri gelmeye başladı. Serinlemek için suya giren 5 kişi boğularak hayatını kaybetti.23-07-2021 21:20

Havaların ısınmasıyla Türkiye'nin  bir çok yerinden boğulma haberleri gelmeye başladı. Urfa, Adıyaman ve Hakkari'de serinlemek için suya giren ikisi çocuk 5 kişi boğularak yaşamını yitirdi. Urfa'da Atatürk barajına giren 3 kardeş, Adıyaman'da 18 yaşından bir genç ve Hakkari'de 23 yaşındaki bir genç girdikleri suda boğularak can verdi.

Hakkari'nin Derecik ilçesine bağlı Boğazköy (Bêgoza) köyüne balık tutmak ve yüzmek için arkadaşlarıyla girdiği suda akıntıya kapılan Diyar Uçar boğularak yaşamını yitirdi. 23 yaşındaki Uçar, çevredekiler tarafından sudan çıkarılarak çağrılan ambulansla Şemdinli Devlet Hastanesine kaldırıldı.

ATATÜRK BARAJI'NDA 3 KARDEŞ CAN VERDİ

Urfa'nın Hilvan ilçesine bağlı Aşağı Kucak Mahallesi'nde de Atatürk Baraj gölüne serinlemek için giren 3 kardeş akıntıya kapılarak kayboldu. Çevredeki yurttaşların ihbarı üzerine 3 kardeş için arama kurtarma çalışması başlatıldı. Bir süre sonra E.M. (12), E.M.(16) ve H.M. (23) adlı çocukların cansız bedenlerine ulaşıldı.

18 yaşındaki Mustafa Kalkan ise serinlemek için Adıyaman Merkeze bağlı Kızılcapınar köyü yakınlarında Atatürk Baraj Gölü'ne girdi. Kalkan'ın gözden kaybolması üzerine arkadaşlarının durumu bildirdiği jandarma ve AFAD ekipleri bölgeye sevk edildi. İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı dalgıç polisler suda arama çalışması başlattı. Yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından Kalkan'ın cansız bedenine ulaşıldı.