Türkiye'nin en büyük tatlı su göllerinden Beyşehir Gölü çevresi imara açılıyor

Türkiye'nin en büyük tatlı su göllerinden biri olan Beyşehir Gölü'nün kenarındaki 188 hektarlık alana plaj, bungalovlar, çadır kamplı tesisler ve kamping alanı yapılacak.27-04-2020 12:10

Konya ve Isparta sınırları içinde yer alan ve 650 kilometrekarelik bir alana sahip olan Beyşehir Gölü'nün kenarına 188 hektarlık bir turizm bölgesi kurulacağı duyuruldu. Daha önce yanlış koruma politikaları ve göl suyunun tarımda kullanılması sebebiyle göldeki su seviyesinin 26 metreden 6 metreye kadar düştüğü haberleri basında yer almıştı.

Projeyle ilgili olarak Konya Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır şunları söyledi:

''Beyşehir Karaburun´da 188 hektarlık bir alanda plaj, marina, kamping alanı, bungalovlar ve çadır kamplı tesisler olmak üzere kapsamlı bir çalışma yaptık. Projenin animasyonunu sosyal medya yoluyla vatandaşımıza izlettik. Görüşlerini aldık. Beyşehir, Konya için deniz niteliğindedir. Bu projeyle Konya'mızın, İç Anadolu´nun yazlığı olacak bir yer hazırlıyoruz. Bu sene plaj, karavan ve günü birlik kamping alanını çözeceğiz. Manzaraya hakim bir yerde kademeli bir biçimde bungalovlar yerleştireceğiz. Plajın arka planında, sazın içinde çakma ağaçlarla ahşap yapı kavramıyla yine bungalovlar ve kameriyeler çözeceğiz.

Plajımız, Akdeniz de ne varsa; şezlonguyla, çadırıyla, şemsiyesiyle tabi gözetleme kulelerine kadar düzenli bir biçimde, buraya gelen vatandaşın hem kendini dinleyeceğiz, hem yüce Mevla'nın bu verdiği cömert bu güzellikleri yerinde yaşayacağı bir manzarayla güzel tatiller yapmalarını sağlayacağız."