Türkiye'nin dört bir yanında kadınlar sokaktaydı

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir araya gelen binlerce kadın sokakları doldurdu. Türkiye'nin dört bir yanında yapılan eylemlerde kadınlar haklarından ve hayatlarından vazgeçmeyeceklerini bir kez daha söyledi.08-03-2019 23:39

İleri Haber

Kadınlar, ülkenin her yanında, AKP/ Saray rejiminin kadın düşmanı politikaları,giderek artan kadın cinayetleri, kadına yönelik her türlü şiddet ve eşitsizliğe karşı sokakları doldurdu.

Ankara'da, Ankara Kadın Platformu'nun çağrısıyla bir araya gelen kadınlar, "Krize, savaşa, şiddete ve eşitsizliğe karşı dayanışmayla güçleniyor, hayatı örgütlüyoruz" dedi.

İstanbul'da bir araya gelen binlerce kadına polis saldırırken, kadınlar ara sokaklarda eylemlerine devam etti.

Kürt illerinde HDP'nin çağrısıyla alanları dolduran kadınların yanı sıra, Adana, Antalya, Mersin, Çorlu, Eskişehir ve daha birçok şehirden kadınlar sokaktaydı.

Çorlu'da bir araya gelen kadınlar, Çorlu Kadın Platformu imzasıyla düzenledikleri basın açıklamasında, mücadeleyi büyütme çağrısı yaptı.

Antalya Üçkapılar'da "Fıtratımızda direniş var" diyen kadınlar sokakları doldururken, AKP'nin kadın düşmanı politikaları bir kez daha ifşa etti.

Eskişehir'de bir araya gelen kadınlarda, "Susmaya niyetimiz yok" derken, birlike mücadele çağrısı yaptı.

Mersin Kadın Platformu'nun çağrısıyla Yenişehir Pozcu'da bir araya gelen kadınlar da " Özgürlük  ve  daha iyi bir yaşam için mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz" dedi.

Adana'da ise Ankara'da cinsel saldırıya maruz bırakıldıktan sonra katledilen üniversite öğrencisi Şule Çet unutulmadı.

Manisa'da ise Manisa Kadın Platformu'nun çağrısıyla bir araya gelen kadınlar "Mücadele kadınları birleştirir" dedi.