Türkiyeli yönetmen İngiltere'de ödül aldı

Yönetmen ve oyuncu Recep Çavdar'ın Av Dönüşü filmi Uluslararası Bristol Bağımsız Film Festivali'nde ödül aldı.19-09-2018 23:57

Yönetmen Recep Çavdar'ın Av Dönüşü filmi, Uluslararası Bristol Bağımsız Film Festivali'nde En İyi Kısa Film ödülünü kazandı. Bristol şehrindeki Everyman Bristol Kültür Merkezi'nde gerçekleşen ödül törenine farklı ülkelerden çok sayıda yönetmen, senarist, yapımcı ve sanatçı katıldı.

AYAKTA ALKIŞLANDI

Kategorisinde yarışan10 filmi arasında birinci gelen "Av Dönüşü"nün yönetmeni Çavdar ayakta alkışlandı. Bunun ilk filmi olduğunu ve festivalin filmi tanıtma fırsatı sunduğunu belirten Çavdar, yurt dışında Türkiye'yi temsil ederek ödülle dönmüş olmaktan gurur duyduğunu dile getirdi.

'KATKI SUNABİLECEKSEK NE MUTLU BİZE'

Ödülün, genç yönetmen arkadaşları yüreklendirmesini temenni ettiğini ifade eden Çavdar, "Ödül vasıtasıyla Türk sinemasına mütevazı bir katkı sunabileceksek ne mutlu bize" diye konuştu.

NTV'nin haberine göre Çavdar, yapımcılığını da üstlendiği filminde başrol karakterlerinden birini de canlandırdı. Çekimleri Şanlıurfa'da yapılan film, Anadolu'nun bir köyünde yaşayan avcı İsmail ile çoban Mehmet arasında geçen bir olayı konu alıyor.