Tüpraş işçisi tam gün iş bıraktı

İki gün önce eyleme başlayan Tüpraş işçisi, haklarına yapılan saldırıya karşı mücadele etmekte kararlı.14-09-2018 10:59

Koç Holding’e bağlı Tüpraş İzmir rafinerisinde, vardiya düzeninin değişmesine karşı işçiler bugün tam gün iş bırakıyor. Çarşamba günü 2 saat, dün de yarım gün iş bırakan işçiler, kazanılmış haklarına yönelik saldırıya karşı mücadeleyi sürdürüyor.

Bugünkü eylemde işçilere seslenen Petrol-İş Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay “Daha önce de söyledik, sonucu ne olursa olsun karar geri çekilene kadar mücadelemize burada devam edeceğiz. Başlattığımız mücadeleye destek olmak için TÜPRAŞ Kırıkkale ve Batman rafinerisindeki arkadaşlarımız da iki saatlik iş bırakma eylemi yapıyor. Onlara destekleri için teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

‘BİZİ KENDİ İSTEDİKLERİ NOKTAYA ÇEKMEYE ÇALIŞIYORLAR’

İşçilere açıklama yapan Petrol-İş Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreteri Mustafa Mesut Tekik ise Tüpraş yönetiminin başlayacak toplu iş sözleşmesi görüşmeleri öncesi, sendikalı işçileri kendi istediği noktaya çekmeye çalıştığını söyledi.

‘DİRENEN FLORMAR İŞÇİNE SELAM’

Tekik, Flomar’da direnen işçilere de selam gönderdiği açıklamasında, “Biz bugün Gebze'de Flormar’da, Akkim'de, Batman'da, Trakya'da, Ankara'da sürdürdüğümüz direnişlerimizin de ışığıyla işvereni bir kez daha uyarmak istiyoruz. Aliağa işçisinin sabrını hiç sınamayın.” dedi.