TÜGVA belgelerinde 'paralel devlet yapılanması'na dair yeni detaylar!

Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu TÜGVA’nın ‘paralel devlet yapılanması’na dair yeni detaylar ortaya çıkıyor.13-10-2021 23:10

İleri Haber

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üzerinden ordu, emniyet ve diğer kamu kurumlarına yüzlerce kişiyi yerleştirdiği, bu kişilerle ilgili sicil listeleri tuttuğu ‘paralel yapılanma’ belgelerine dair yeni detaylar ortaya çıkıyor.

SGK DENETMENİ'NDEN TEKNİSYEN'E KADAR 

Ankara TÜGVA Yurt Müdürü Ensar Emre Aksoy tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu'nda denetmen yardımcılığına atanması istenen Aydın Gürel, SGK denetmenliğine yerleştirildi. 

 

TÜGVA Batman İl Temsilciliği tarafından TEİAŞ'a teknisyen olarak atanması istenen Mehmet Şah İşik, Ağrı'na Koruma Sistemleri Ekip Teknisyeni olarak atandı. 

TÜGVA Aksaray İl Temsilciliği tarafından, teknoloji ve tasarım öğretmeni olarak atanması istenen Fatma Can Aksu, 2017-2018 eğitim öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Aksaray Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1. Kademe Okulu'na ücretli görsel sanatlar/özel eğitim öğretmeni olarak atandı. 

 

ŞIRNAK İL SPOR MÜDÜRLÜĞÜ

TÜGVA Şırnak İl Temsilciliği tarafından Şırnak il ya da İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne ataması istenen Nihat Avcı’nın, Şırnak İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne atandığı ortaya çıktı.

 

DENİZLİ’DE ADLİ HAKİMLİK

Mersin’den Hakim Adayı Muhsin Kadir Yılmaz’ın, yine TÜGVA İzmir İl Temsilciliği tarafından atamasının yapılmasının istendiği ve kısa bir süre sonra Denizli Çameli Hakimliği'ne yerleştirildiği belgelerde yer alıyor.

BELGELERDE 'MİT ALIMLARI' DETAYI

Gazeteci Metin Cihan’ın sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, TÜGVA üzerinden yerleştirilen kişilere ait belgeler arasında, ‘MİT alımları’ başlıklı dosya dikkat çekti.

Cihan, TÜGVA Başkanı’nın “genel merkezdeki verilerin yedeklendiği” ifadesinin doğrulandığını belirterek “TÜGVA Başkanı’nın bir konuda haklı olduğu anlaşılıyor. Genel merkez bilgisayarı yedeklenmiş. Harici diskte tutuluyor. MİT alımları klasörü dikkat çekip çok konuşulur diye düşünüyorum. Bana söylendiği kadarıyla o klasör boşmuş” dedi.

REŞADİYE VE YAVUZELİ KAYMAKAMLARI TÜGVA'DAN YERLEŞTİRİLMİŞ

Paylaşılan belgelerde, Çanakkale’nin Reşadiye İlçesi’ne kaymakam olarak 11 Kasım 2017’de atanan Berker Çırak’ın, 3 Mart 2017’de TÜGVA İzmir Temsilciliği tarafından yerleştirildiği de ortaya çıktı. Çırak, dosyaların paylaşılmasından kısa bir süre sonra sosyal medya hesaplarını kapattı.

Belgelerde Antep Yavuzeli Kaymakamı Ramazan Taşkın'ın da TÜGVA Urfa Temsilciliği tarafından yerleştirildiği ortaya çıktı.