TTB Başkanı Sinan Adıyaman: Açlık grevi bir intihar değil bir protesto biçimidir

TTB Merkez Konseyi Başkanı Sinan Adıyaman, "Cezaevleri, Açlık Grevleri-İzolasyon ve Hekimlik" panelinde konuştu.05-05-2019 19:07

Türk Tabipleri Birliği, (TTB) Cağaloğlu'nda bulunan İstanbul Tabip Odası'nda (İTO) "Cezaevleri, Açlık Grevleri-İzolasyon ve Hekimlik" başlığıyla bir panel düzenledi. Panele TTB Merkez Konseyi Başkanı Sinan Adıyaman ve eski başkanı Raşit Tükel, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Filiz Kerstecioğlu, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) önceki dönem Eş Sözcüsü Onur Hamzaoğlu, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, TTB üyesi hekimler ve çok sayıda kişi katıldı.

'GREVLER İNTİHAR DEĞİL, PROTESTO BİÇİMİ'

MA'nın haberine göre panelin açılış konuşmasını yapan TTB Merkez Konseyi Başkanları Sinan Adıyaman, hekimler için yaşamın kutsal olduğunu belirterek, “İnsan hakları savunucuları, vicdanı fikri hür herkes için yaşam kutsaldır. ‘Ama’ ‘fakat’ ile başlayan cümleler kurmadan kime ait olduğundan bağımsız yaşam kutsaldır. Bu durumda cezaevlerindeki mahkumların yaşamları da kutsaldır. Son dönemde izolasyon denen uygulamalar bir bıçak gibi saplandı. Birçok hükümlü şuan açlık grevinde. Ülkede hukuksuzluk aldı başını gidiyor. Biz bir tek şey istiyoruz hukuk geri gelsin dışarıda ve içeride çalıştırılsın. Açlık grevi bir intihar değil bir protesto biçimidir. Adalet Bakanlığı’yla iletişim kurmaya çalışıyoruz ama bunda çok başarılı olamadık şimdiye kadar” diye konuştu.