'Truva Atı’na çıkan şahıs düşerek hayatını kaybetti

Çanakkale’de 'Truva Atı’nın üstüne çıkan bir kişi, dengesini kaybederek düştü. Ağır yaralanan şahıs, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 12-11-2017 19:21

Çanakkale’de Mestan Güney (55) adlı şahıs, "Troy" adlı filmde kullanıldıktan sonra Kordonboyu'nda sergilenen 12,6 metre yükseklikteki 'Truva Atı'nın üzerine tırmandı. Vatandaşların uyarılarına aldırış etmeyen ve “Bana bir şey olmaz” diyen Güney, dengesini kaybederek düştü. 

Ağır yaralanan Güney, 112 Acil Servis ekiplerinin müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı. Ancak Güney, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayı anlatan görgü tanığı Hayrettin Etik, "Yukarıda bir şeyler konuşuyordu. Hatta buradaki arkadaşlar da itfaiye gelecek diye bağırıyorlardı. İtfaiye gelecek derken, ’bana bir şey olmaz’ diye bağırdı. ’Bana bir şey olmaz’ deyince bu tarafa doğru geçti. İp koptu orada. İp kopunca yere çakıldı" dedi.

Mestan Güney, 2012 yılının ocak ayında da Çanakkale Valiliği’nden memleketine gitmek için yol parası istemiş, yardım alamayınca 'Truva Atı’na çıkarak eylem yapmıştı. Güney, 2015 yılında da 'Truva Atı’nın üstüne yeniden çıkarak gösteri yapmaya çalışmıştı.