Trump: Koronavirüs salgınının ikinci dalgası olursa ekonomiyi durdurmayacağız

ABD Başkanı Trump, ikinci bir koronavirüs dalgası olması durumunda ortalığı yatıştıracaklarını ve ülke ekonomisini durdurmayacaklarını söyledi.22-05-2020 10:21

ABD Başkanı Donald Trump, ikinci bir yeni tip koronavirüs (Covid-19) dalgası olması durumunda ülke ekonomisini durdurmayacaklarını açıkladı. 

Trump, Michigan eyaletinde Ford'un üretim tesisine yaptığı ziyaret esnasında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Trump, "İkinci bir Covid-19 salgını olmasından endişeli misiniz?" şeklindeki bir soruyu, "İnsanlar bunun uzak bir olasılık olduğunu söylüyor. Ancak ikinci dalga ortaya çıkarsa ortalığı yatıştıracağız. Ülkemizin ekonomik faaliyetini durdurmayacağız" diye yanıtladı. 

Ülkesinin salgın sürecinden çok şey öğrendiğini kaydeden Trump, gelecek dalgalara da son derece hazırlıklı olduklarını savundu.

TRUMP İLK KEZ GİZLİCE MASKE TAKTI

Öte yandan bu ziyarete dair ajanslarca paylaşılan fotoğraflarda Trump'ın yine maske takmadığı görüldü. Ancak sosyal medyada Trump'ın ilk kez maske taktığına dair kareler yayıldı. Nitekim Trump da tesisin içinde maske kullandığını ama fotoğrafçıların bunu görüntülemesini istemediğini "Arka tarafta bir tane takmıştım ama basına bunu görme zevkini yaşatmak istemedim" sözleriyle ifade etti.