Trump destekçisine 'milkshake'li protesto

ABD Başkanı Donald Trump’ın Londra ziyaretini protesto etmek için toplanan grup, aralarına katılan Trump destekçisininin başına, "Nazi pisliği" diyerek, 'milkshake' (muzlu süt) attı.05-06-2019 17:48

ABD Başkanı Donald Trump’ın İngiltere başkenti Londra’yı ziyaretini protesto etmek için toplanan grup, aralarında Trump destekçisi olan bir kişiye “Nazi pisliği” diye bağırarak ‘milkshake’ attı.

Amatör kameralarca kaydedilen görüntülerde, Trump destekçisi adamın kafasına atılan milkshake içeceğini eline alarak geri attığı görüldü.

Yerel medya, milkshake saldırısına uğrayan adamın, polis ekipleri tarafından korunarak olay yerinden uzaklaştırıldığı belirtildi.

GİDEREK YAYGINLAŞIYOR

Britanya'da 'milkshake’ içeceği atarak uygulanan bu protesto gittikçe yaygınlaşıyor. 3 Mayıs’ta, Tommy Robinson, kendisini protesto eden bir gence kampanyasını anlattığı sırada, genç protestocu, elindeki ‘milkshake’ içeceği Robinson’un suratına atmıştı. Bunun karşısında çılgına dönen Robinson, gence yumruklarla saldırmıştı. Ayrıca, 20 Mayıs’ta ise Farage, Newcastle şehrini ziyareti sırasında ‘milkshake’li saldırıya uğramıştı.