Trump: Brunson kararı Türkiye-ABD arasında harika ilişkilere yol açacak

ABD'li Rahip Brunson'ın serbest bırakılması üzerine Trump sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti ve bu kararın Türkiye ile ABD arasında harika ilişkilere yol açacağını söyledi.13-10-2018 18:00

ABD Başkanı Donald Trump, dün serbest bırakılan Rahip Brunson ile bugün Oval Ofis'te görüşeceğini açıkladı ve AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

'CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A YARDIMLARI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM'

Sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yapan Trump, "Türkiye tarafından bırakılan Pastör Brunson bu öğleden sonra Oval Ofis'te benimle birlikte olacak. O zor bir tecrübe yaşamış harika bir Hristiyan. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yardımları için teşekkür ediyorum" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

"Serbest bırakılan Rahip Brunson bugün 14:30'da Oval Ofis'te olacak. Onunla görüşmek ve tanışmak harika olacak. Harika bir Hristiyan ve zorlu bir tecrübe yaşadı. Yardımı için Başkan Erdoğan'a teşekkür etmek istiyorum."

'BRUNSON KARARI TÜRKİYE-ABD ARASINDA HARİKA İLİŞKİLERE YOL AÇACAK'

​Trump, bir sonraki paylaşımında ise şu ifadeleri kullandı:

"Rahip Andrew Brunson'un serbest bırakılması ve geri dönmesinde Türkiye ile herhangi bir anlaşma yapılmadı. Ben rehineler için anlaşma yapmam. Brunson kararı Türkiye ile ABD arasında iyi, belki de harika ilişkilere yol açacak."

ERDOĞAN'DAN TRUMP'A YANIT

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından Trump'a yanıt verdi. Erdoğan'ın paylaşımı şu şekilde: