Trump azil davası öncesinde avukatsız kaldı: Beş avukat Trump'ı terk etti

ABD'nin eski başkanı Donald Trump, 9 Şubat'ta azil davasının Senato ayağından önce "Seçimde hile yapıldı, Biden değil ben kazandım" iddiasını sürdürünce avukatlarıyla tartıştı. CNN beş avukatın savunma ekibinden ayrıldığını açıkladı.31-01-2021 12:24

ABD'nin eski başkanı Donald Trump'ın Temsilciler Meclisi'nde azledilmesinin ardından Senato'da başlayacak yargılama sürecinde savunma ekibiyle strateji konusunda anlaşmazlık yaşadığı ve beş avukatın ekipten ayrıldığı belirtiliyor.

DİĞER STRATEJİLERİ REDDETTİ

Amerikan basınındaki haberlere göre, Senato'daki yargılamada Trump'ın baş avukatları olması beklenen Butch Bowers ve Deborah Barberi savunma ekibinden ayrıldı. Trump'ın hâlâ 'büyük bir seçim hilesi yapıldığı'na inandığı ve savunmasında da bu tezi öne çıkarmak istediği, avukatların ise buna itiraz ettiği belirtiliyor.

CNN'e göre, Trump savunma ekibinin ortaya koyduğu diğer stratejileri de reddetti. Bu uzlaşmazlık sonucunda, iki avukatın ayrılması kararının karşılıklı olarak alındığı belirtildi. CNN'e konuşan bir kaynak ise Bowers ve Barberi'nin yanı sıra ekipte yer alan Josh Howard, Johnny Gasser ve Greg Harris'in de Trump'la yollarını ayırdığını söyledi.

. Trump'ı davada kimin temsil edeceği şu an bilinmiyor.