Trump atılmayı beklemeden istifa etti

Eski ABD Başkanı Trump, üyesi olduğu SAG- AFTRA sendikasından kovulmadan kendi ayrıldı.05-02-2021 12:29

Hollywood'un en büyük sendikası SAG- AFTRA'nın (Ekran Oyuncuları Birliği- Amerikan Televizyon ve Radyo Oyuncuları Federasyonu) kendisi hakkında açtığı disiplin soruşturmasının sonucunu beklemeyen eski ABD Başkanı Donald Trump üyelikten kendisi istifa etti.

Yaklaşık 160 bin oyuncu, gazeteci ve diğer medya çalışanlarını temsil eden SAG- AFTRA, ABD Kongresi'nde 6 Ocak'ta 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan baskında Trump'ın rolünü ve üyeliğini devam ettirip ettirmemeyi görüşmek için toplantı kararı aldı. 1990'ların başında 'Home Alone 2' (Evde Tek Başına 2) ve 'Sex and the City' gibi filmlerdeki rolleriyle üyelik hakkı kazanan Trump, daha hakkındaki kararı duymadan kendisi adım attı.

​SAG- AFTRA'nın internet sitesinden yayınlanan Trump'ın mektubunda, "Size üyeliğimi sonlandırmak için toplanacak sözde Disiplin Komitesi ile ilgili yazıyorum. Umurumda değil! Ne yaptığınızı pek bilmesem de 'Evde Tek Başına 2', 'Zoolander', 'Wall Street: Money Never Sleeps' gibi filmlerimin yanı sıra 'The Fresh Prince of Bel-Air', 'Saturday Night Live' ve televizyon tarihinin en başarılı programlarından biri olan 'The Apprentice' gibi işlerimle gurur duruyorum. Bu mektubu istifamı bildirmek için yazıyorum. Benim için hiçbir şey yapmadınız." ifadeleri kullanıldı.

SENDİKA 'TEŞEKKÜR ETTİ'

SAG- AFTRA ise Trump'ın mektubuna iki kelimeyle yanıt verdi: "Teşekkür ederiz."
​Geçen ay yapılan açıklamada Trump'ın, sendikanın en kutsal değerlerine, yani demokrasi, hakikat, tüm ırk ve inanıştan ABD'lilere saygı ve özgür basına saldırdığı belirtilmişti.