TRT Yayın Denetleme Kurulu Başkanlığı'na ilahiyatçı atandı

TRT Yayın Denetleme Kurulu Başkanlığı'na, geçmişte TRT'de Din ve Ahlak Programları Müdürü olarak çalışan ilahiyatçı Adem Özkan getirildi.20-08-2020 17:55

Geçmişte TRT'de Din ve Ahlak Programları Müdürü olarak görev yapan Adem Özkan, TRT Yayın Denetleme Kurulu Başkanlığı'na getirildi.

Özkan, bundan böyle yalnızca dini yayınları değil, canlı yayınlanan programlar hariç, tüm radyo-TV programlarını, müzik eserlerinin sözlerini, reklamları, program metinlerini ve senaryoları denetleyecek.

Sözcü'de yer alan Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, son olarak TRT İç Yapımlar Dairesi Başkanlığı'nda Yapımcı-Yönetmen olarak görev yapan Özkan ayrıca Üsküdar Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışıyor.

TRT'nin internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Yayın Denetleme Kurulu Başkanlığı’nın görevleri ise şu şekilde:

“Yayın Denetleme ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığı, haber ve spor yayınları ile canlı yayınlar hariç olmak üzere kurumumuz mecralarında yayınlanan tüm radyo ve televizyon programlarının metin, ses ve görüntüleri ile kurum repertuarına alınacak müzik eserlerinin sözleri, yerli-yabancı sinema ve televizyon filmleri ile müzik klipleri yayından önce denetlemekle ve denetim sonuçlarına uygun olarak yayınlanıp yayınlanmadıklarını kontrol etmekle görevlidir.”