TKP’li Gülder ve Top sonsuzluğa uğurlandı

Yaşamını yitiren TKP üyeleri Mustafa Top ve Osman Nuri Gülder yoldaşları ve dostları tarafından sonsuzluğa uğurlandı.28-02-2018 14:16

İleri Haber

İzmir’de yaşamını yitiren Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyeleri Mustafa Top ile Osman Nuri Gülder sonsuzluğa uğurlandı.

Önceki gün hayatını kaybeden TKP üyesi Mustafa Top, dün yoldaşları ve dostları tarafından toprağa verildi. Burada bir konuşma yapan Mustafa Top’un yoldaşı Rauf Cankurtaran, “Türkiye devrimcilerin başı sağolsun, örnek bir devrimciyi yitirdik. 14-15 yaşlarında İGD saflarında başladığı mücadelesini son nefesine kadar sürdürdü. O bir dava adamıydı.  İnançlı, yiğit, korkusuz bir komünistti. Davasına olan inancından bir milim dahi sapmadı. Aramızda çok erken ayrıldı. Mustafa’ya sözümüz devrim olacak, Mustafa yoldaş onurumuzdur” dedi.

TARİHSEL TKP ÜYESİ GÜLDER DE SONSUZLUĞA UĞURLANDI

İzmir’in Foça İlçesi’nde, dalış yapmak ve balık avlamak için botla denize açılan 3 arkadaştan emekli öğretmen ve tarihsel TKP üyesi Osman Nuri Gülder de, alabora olan botun devrilmesi sonucu hayatını kaybetti.

67 yaşında hayatını kaybeden Gülder’in cenazesi, Eğitim-Sen üyesi dostları ve yoldaşları tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Eski Foça Mezarlığı’nda düzenlenen cenaze töreninde, dostları ve yoldaşlarının Gülder’in hayatı ve mücadelesi hakkında yaptığı konuşmaların ardından, naaşı parti bayrağına sarılı olarak toprağa verildi.