TİP: Saray darbesinin hedefi halkın iradesidir

Türkiye İşçi Partisi, YSK'nin İstanbul yerel seçimlerinin iptaline ve yenilenmesine karar vermesinin ardından "Saray darbesinin hedefi halkın iradesidir: AKP yenilecek, halk özgürleşecek" başlıklı bir açıklama yaptı.06-05-2019 22:23

İleri Haber

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul yerel seçimlerinin tekrarlanmasına ilişkin yapılan toplantıda seçiminin iptaline ve yenilenmesine karar vermesinin ardından Türkiye İşçi Partisi (TİP) açıklama yaptı.

TİP tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

SARAY DARBESİNİN HEDEFİ HALKIN İRADESİDİR: AKP YENİLECEK, HALK ÖZGÜRLEŞECEK!

31 Mart seçimlerinin Saray Rejimi eliyle iptal ettirilmesi girişimleri, YSK’nın hiçbir hukuka ve ahlaka sığmayan kararı ile hedefine ulaşmıştır. Bugüne kadar hırsızlığın ve yolsuzluğun her türlüsünü utanmazca hayata geçiren AKP, 31 Mart seçimlerinde sandığa yansımış olan İstanbul halkının iradesini de gasp etmeye kalkışmıştır. 

Ülkemizin tepesine çöreklenmiş dinci faşist Saray iktidarı, yaklaşan sonundan kurtulmak için elinden geleni yapacağını, hatta Türkiye’yi telafisi imkansız bir yangına atacağını bir kez daha göstermiştir. Ancak Saray Rejimi ne yaparsa yapsın, yıkılışı kaçınılmazdır. 

Saray Rejimi’nin darbesi dolaysız biçimde emekçi halka yöneliktir. Bu arsız çeteye verilecek cevap da emekçilerin omuzlarında yükselmelidir.

Türkiye İşçi Partisi olarak, Saray Rejimi’ne karşı direnişini sürdüren tüm ilerici güçleri hırsızlara, darbecilere, faşistlere karşı birlikte mücadeleye, umutsuzluğu ve yılgınlığı parçalamaya çağırıyoruz.

Türkiye, işçi sınıfımız var oldukça çaresiz değildir. 

Kararlılığımız kesindir: AKP yenilecek, Saray yıkılacak!

Ülkemiz emekçilerimizin eliyle kurtuluşu kazanacaktır. 

Türkiye İşçi Partisi Merkez Komitesi