TİP Milletvekili Barış Atay, Armağan Çağlayan'ın programına konuk oldu: 'Asil olan halk, biz sadece vekiliz'

Armağan Çağlayan'ın YouTube'da yayınlanan programına konuk olan TİP Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay, "Dünyada herhalde vekaletin bu kadar önemsendiği başka bir ülke yoktur" dedi. 27-11-2020 10:21

İleri Haber

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay, televizyon yapımcısı Armağan Çağlayan'ın 169Sekiz adlı YouTube kanalındaki Gör Beni adlı programına konuk oldu.

Programda Çağlayan'ın sorularına samimi cevaplar veren Barış Atay, siyasete nasıl başladığını, milletvekili olmasının ardından yaşadıklarını ve Meclis'teki deneyimlerini anlattı.

Atay programda siyasetle erken yaşlarda tanıştığını belirtirken, televizyonda oyunculuk yaparken de politik bir oyuncu olduğunu söyledi. 

Ailesinin de geçmişte siyasetle ilgilendiğini söyleyen Barış Atay şunları kaydetti:

"Anne baba 1980 öncesi devrimci... Cezaevi süreçleri, gözaltılar, ayrılıklar... Öyle büyüdüm ailede. Ortaokul sonrası da merakımla beraber ilgilenmeye başladım. Daha sonra üniversite zamanları. Şimdi ise durum bu."

“Meclis binasına sivil kıyafetle gider sadece kurul için takım elbise giyerim” diyen Atay, milletvekili olduğu için karakterini değiştirmediğini söylerken, "Asil olan halk vekil olan sizsiniz. Dünyada herhalde vekaletin bu kadar önemsendiği, bu kadar baş üstünde taşındığı, inanılmaz anlamlar yüklendiği başka bir ülke yoktur" dedi.

Barış Atay öte yandan Armağan Çağlayan'ın "TİP'in Meclis'te iki milletvekili olduğu nedeniyle kavga çıktığında kime güveniyorsunuz?" sorusuna da cevap verirken, "Bütün Meclis'in üzerimize gelme ihtimali var ama biz ikimize güveniyoruz" dedi. 

Programın tamamını izlemek için tıklayabilirsiniz...