TİP: Kanal İstanbul bütçesiyle 10 milyon asgari ücretliye 7 bin 500 lira ikramiye verilebilir

TİP'in paylaşımında, "Asgari ücrete kaynak bulamayanlar, Kanal İstanbul’a 75 milyar TL bütçe ayırıyor" denildi.27-12-2019 19:01

İleri Haber

TİP’ten yapılan paylaşımda AKP’nin ‘mega’ rant projesi Kanal İstanbul ve dün 2 bin 324 lira olarak belirlenen 2020 yılı asgari ücretine tepki gösterildi. Paylaşımda, “Asgari ücrete kaynak bulamayanlar, Kanal İstanbul’a 75 milyar TL bütçe ayırıyor. Bu para ile 10 milyon asgari ücretliye 7500 TL ikramiye verilebilir” ifadeleri kullanıldı.

Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşım şöyle:

Kanal İstanbul’un iptaline yönelik başvurularla ilgili TİP’in dün yaptığı çağrıda, proje “Bölgenin coğrafi yapısını kökten ve geri dönülmez biçimde değiştirecek, bilim insanlarının ve kentte yaşayanların tüm itirazlarını görmezden gelen bir tek adam projesidir” şeklinde nitelendirilmişti.

TİP’ten yine dün yapılan asgari ücret paylaşımında ise “#Asgariücret'i 2324 TL belirlediler, asgari ücretlilere Saray'ın bir dakikası kadar bile değer vermediler. Kendi yıllık bütçesi 3 milyar 152 milyon iken asgari ücretliye azami yoksulluğu reva gören Saray düzenini yıkacağız” denilmişti.