THY, Rusya'ya tüm uçuşların durdurulduğunu açıkladı

Rusya'nın Türkiye uçuşlarını 1 Haziran'a kadar durdurmasının ardından THY de resmi makamlarca alınan karar gereği Rusya'ya tüm uçuşların durdurulduğunu açıkladı.15-04-2021 10:18

Türk Hava Yolları (THY), resmi makamlarca alınan karar gereği 1 Haziran'a kadar Rusya'ya tüm uçuşların durdurulduğunu açıkladı. THY, bu dönemde Türkiye ile Rusya arasındaki karşılıklı haftada iki seferin ise devam edeceğini bildirdi.

THY'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklama şöyle;

"15 Nisan ile 1 Haziran 2021 tarihleri arasında Rusya Federasyonu çıkışlı ve varışlı tüm seferler durdurulmuştur. Bu süre boyunca Türkiye ile Rusya Federasyonu arasında, karşılıklı olarak haftada iki sefer icra edilecek olup uçuşlarınız hakkında güncel bilgiler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Bilet değişikliği ve diğer talepleriniz için işlemlerinizi, 0850 333 0 849 numaralı çağrı merkezimizden, satış ofislerimizden veya biletinizi satın aldığınız acenteye başvurarak gerçekleştirebilirsiniz."

NE OLMUŞTU?

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, Türkiye'ye uçuşların 15 Nisan-1 Haziran arasında sınırlama kararı alındığını belirtmişti. Golikova, basın toplantısında Rus otoritelerin Türkiye'de koronavirüs durumunu izleyeceklerini ifade etmişti.

Rusya’daki Covid-19 varyantlarının çoğunun Türkiye ve Tanzanya’dan geldiği belirtilirken, Rusya aynı dönemde Tanzanya uçuşlarını da askıya aldı.